Padomi mēbeļu montāžā
Mūsdienīgas mēbeles bieži vien sastāv no daudziem elementiem, un katrs no tiem tiek transportēts atsevišķā iepakojumā. Tas tiek darīts ne vien tādēļ, lai pasargātu preci no bojājumiem izkraušanas laikā, bet arī komplektēšanas un uzglabāšanas ērtību dēļ. Mēbeļu salikšana ir sarežģīts un darbietilpīgs process, un tā izpildi labāk uzticēt profesionāļiem. Tomēr dažos gadījumos var iztikt arī tikai ar saviem spēkiem.
Galvenais palīgs mēbeļu salikšanā ir instrukcija jeb pamācība. Tajā ir jābūt secīgam uzstādīšanas procesa izklāstam visu to valstu valodās, kurās šī prece tiek piegādāta. Tāpēc, ja jūs pēkšņi pamanāt, ka pamācības latviešu vai krievu valodā nav, ir vērts uzmanīgi papētīt saņemto mēbeļu kvalitāti. Pilnīgi iespējams, ka tas ir kontrafakts vai vienkārši nekvalitatīva prece. Pēc salikšanas pamācības izlasīšanas uzmanīgi pārbaudiet visus maisiņus ar furnitūru un stiprināšanas elementiem. Katrām 6 detaļām no pamatkomplekta ir jābūt apmēram vienai rezerves detaļai. Dažreiz komplektā tāpat ir speciāli instrumenti montāžai: sešstūra uzgriežņatslēgas, skrūvgrieži.
Daudzi profesionāli mēbeļu montieri, lai atvieglotu savu darbu, izmanto parafīnu. Ar to viegli ierīvē skrūvju vijumu. Tā darīt, ja mēbeli montējat pats, nav ieteicams, jo ierīvētās skrūves atskrūvējas tikpat viegli, kā aizskrūvējas. Bez mēbeļu montāžas instrumentiem jums tāpat var noderēt „noteikums” – lielais lineāls vai vienkārši līdzens garš dēlītis (kociņš) un atsvars. Ar „noteikuma” palīdzību var izurbt caurumus sienā vienā līmenī piekarināmajiem skapjiem. Bet ar atsvara palīdzību – noteikt leņķi, kādā sašķiebusies siena (ja, piemēram, jāuzstādaiebūvējamais skapis).