Mūsu markīzes palīdzēs aizsargāt teritoriju no saules stariem

Markīzes

Logu aizsardzība pret saules stariem

 

Jau daudzi ir pievērsuši uzmanību tam, ka vasarā mūsu valstī, tāpat kā visā Eiropā, ir pārmērīgi augsta gaisa temperatūra. Un tādās dienās gribas patverties no mokošās svelmes veldzējošā ēnā, kas tik patīkami atvēsina. Daudzi rada sev komfortablu temperatūru telpā, izmantojot dzesēšanas sistēmas vai gaisa kondicionētājus. Tomēr šādiem atvēsināšanās veidiem ir arī savi trūkumi. Saaukstēšanās uzturoties telpās ar gaisa kondicionieriem – tas nav retums karstajos vasaras mēnešos, bet nepareizi vai nekvalitatīvi iztīrīti filtri var kļūt par iemeslu alerģiskām reakcijām. Turklāt arī elektroenerģiju tādi “glābšanas līdzekļi” tērē diezgan lielā daudzumā. Lai izvairītos no karstuma, ir arī citi, energoefektīvāki līdzekļi, – tādi kā, piemēram, markīzes.

Markīzes – sens un pārbaudīts veids, kā pasargāties no svelmainajiem saules stariem, lietus un vēja. Tās 15. gadsimtā izgudroja Venēcijas marķīzs Francisko Bordžia, un līdz pat šim laikam markīzes tiek izmantotas daudzās valstīs. Pagājušajā gadsimtā Eiropā veikalu saimnieki piestiprināja speciālas ierīces virs veikalu vitrīnām, ieejām un ielas kafejnīcu zonām, bet namu iedzīvotāji – virs dzīvojamo māju logiem. Šīs ierīces parasti bija no dažādas krāsas auduma un spēja aizsargāt ne tikai no karstajiem saules stariem, bet arī no lietainiem un vējainiem laikapstākļiem. Šo aizkaru ērta priekšrocība, salīdzinot ar citiem veidiem, ir iespēja salocīt konstrukciju, ja tā nav nepieciešama.

Atšķirības

Savu vienkāršo lietošanas īpašību dēļ arī mūsu valstī šādas efektīvas ierīces gūst arvien lielāku popularitāti. Turklāt markīžu apkalpošana ir lētāka, un, tās lietojot, ir mazāks enerģijas patēriņš. Markīzes tiek iedalītas četros pamattipos:

 

Elkoņveida markīzes. Elkoņveida markīžu konstrukcijas princips ir diezgan vienkāršs un viegli saprotams: karkass, uz kā turas pats aizsargtents jeb pārsega audums, aizvērtā veidā ir salocīts uz pusēm. Savukārt audums tiek saritināts rullī. Šādu markīzi atverot, pietiek vien atvērt rāmja vadotnes, lai pārsega audums tajā pats izlīdzinātos. Elkoņveida markīzes izmanto galvenokārt virs balkoniem.

Aizkari logu un vitrīnu aizsardzībai. Šis markīžu veids tiek uzstādīts virs logiem, bet nepieciešamības gadījumā arī virs vitrīnām, tādējādi dodot iespēju ne vien baudīt ēnu un vēsumu, bet arī pasargāt no izbalēšanas grīdu un telpas interjera priekšmetus. Tādas markīzes var būt (atkarībā no uzstādīšanas veida un leņķa slīpuma) vertikālas, slīpi vertikālas un nolaižamas.

Ja no saules ir jāpasargā liela platība, piemēram, veranda, tad šādam nolūkam parasti izmanto pergola markīzes. Būtībā tā jau ir sarežģīta konstrukcija, kurai stabilitātes nodrošināšanai var būt papildu balsts kolonnas veidā.

Kupolveida markīzes. Šādu veidu var izmantot gan durvju ailu aizsardzībai, gan virs logiem. Savu nosaukumu tās ir ieguvušas struktūras īpatnības dēļ: markīzes audums ir nevis taisni izklāts, bet izliekts kupola veidā.

Materiāli, uzstādināšana un izvēle

Audums, kuru izmanto markīžu izgatavošanai, ir daudzveidīgs. Tas var būt gan akrila audekls (tas ir vairāk izplatīts ūdens atgrūšanas un izturības pret temperatūras svārstībām dēļ). Tāpat markīzes izgatavo no poliestera vai PVC audekla. Markīzēm, kas izgatavotas no šiem materiāliem, piemīt augsta izturība un tās kalpos ilgi. Markīzes konstrukcija parasti tiek ražota no alumīnija profila – tas ir vieglāks, bet tajā pašā laikā arī pietiekami izturīgs materiāls, kas dod iespēju izmantot konstrukciju ilgu laiku.

 

Pašas konstrukcijas regulēšanu var veikt gan manuāli, gan izmantojot elektrisko piedziņu. Turklāt, ja elkoņveida markīzēs tādā veidā iespējams mainīt apēnojuma laukumu, tad salokāmajās un slīpajās loga markīzēs regulējams ir slīpuma leņķis, un tas dod iespēju līdz ar dabisko saules gaitu mainīt virsmas laukumu, kas tiek apēnots. Bez šaubām, ka ierīkot tādus aizkarus vislabāk mājas saulainajā pusē, tur, kur to pielietojums ir visvairāk nepieciešams. Turklāt ir jāņem vērā arī pašas ēkas arhitektoniskās un konstruktīvās īpatnības, lai tāda ierīce izskatītos organiski un nenodarītu kaitējumu sienai, pie kuras tā tiek stiprināta.

 

Izvēloties aizkara audumu no dažādiem tā veidiem un izmēriem, kā arī materiālu pārsegam, izstrādājumi var krasi atšķirties cenas ziņā. Tomēr ir pietiekami plaša gan markīžu veidu, gan izgatavotāju izvēle, lai katrs varētu atrast sev piemērotāko ierīci pēc savas gaumes un maciņa biezumam. Protams, kondicioniera un markīzes salīdzinājums šķitīs, maigi izsakoties, nekorekts, tomēr katrai no šīm ierīcēm ir gan savi trūkumi, gan priekšrocības. Kondicionieris spēj īsā laikā telpu atvēsināt līdz noteiktai gaisa temperatūrai, tomēr neaizsargās no saules, un turklāt tiek patērēts diezgan daudz elektroenerģijas. Markīze savukārt nodrošina dabisku apēnojumu, palīdz ekonomēt elektroenerģiju. Tāpēc izvēle, ko labāk izmantot karstumā un svelmainas saules laikā, paliek katra paša izvēlei.

 

Pie mums jūs varat pasūtīt jebkuras sarežģītības un konfigurācijas markīzes par pieņemamām cenām, tāpat mēs piedāvājam uzmērījumu veikt bez maksas visā Rīgā. Sazinoties ar mums sadaļā kontakti, jūs saņemsiet visu nepieciešamo informāciju par cenām un materiāliem. Markīžu izgatavošanu un uzstādīšanu veic profesionāļi ar daudzu gadu darba pieredzi.

 

Lietotāju novērtējums: 0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0,00 / 5 )

Loading...

 

pasutit

speciālie piedāvājumi

mūsu darbu fotogalerija

uzmērītāja izsaukums

mēbeļu piegāde

mēbeļu montaža

eco_lv

eco_lv
garantija_lv
razots latvija